Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής μεταξύ της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού.
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Φορτούνη στο 58, ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 90' με τον Μπακασέτα.
Το α΄ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο 0-0 με την ΑΕΚ να είναι καλύτερη να έχει δοκάρι με τον Μπακάσετα και μια καλή ευκαιρία με τον Λιβάια. Ο Ολυμπιακός έκανε την πρώτη του τελική στο 44' κι αυτή ήταν δοκάρι με το πλασέ του Χασάν! Στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός έλεγχε το ματς ενώ έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Φετφατζίδη στο 94 για να φύγει από το ΟΑΚΑ με το «διπλό».
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης αποφάσισε να ξεκινήσει τον αγώνα με τους Μπάρκα, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Γαλανόπουλο, Σιμόες, Γκάλο, Μπακασέτα, Κλωναρίδη και Λιβάια.

Ο Ολυμπιακός παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με τους Γιαννιώτη,Ομάρ, Μεριά, Βούκοβιτς, Τσιμίκα, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Χριστοδουλόπουλο, Φορτούνη, Ποντένσε και Χασάν