Στην 3η Γιορτή του Αθλητισμού που διοργανώθηκε το απόγευμα της Κυριακής 17 Ιουνίου στο κατάμεστο από κόσμο Μπίλλειο Πολιτιστικό Κέντρο, τιμήθηκαν οι διακριθέντες αθλητές και αθλητικοί σύλλογοι του Δήμου Λαγκαδά για τα έτη 2017 - 2018.
Συνολικά απονεμήθηκαν 148 βραβεύσεις σε αθλητές και συλλόγους 18 αθλημάτων και 3 ειδικά βραβεία στον Γυμναστικό Σύλλογο Λαγκαδά, στον Άρη Καβαλαρίου και στον Μακεδονικό Αγ. Βασιλείου για τη διαχρονική τους προσφορά στον αθλητισμό του τόπου.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi0rjj8pCwgocv8qJrSUg_S3a18L6rbwvP01_oR45sutUzY3fRJQHOLe2MUtWStZo06kUu9NvpCVggzgUR3tzp45UYiXk7xM32XMwsLQsPzZ6WPrklyR_-sE3Y49kO3fGG0DvmlBS-m3y0/s640/vraveysi4.jpg)
Ο Δήμαρχος Λαγκαδά Γιάννης Καραγιάννης αφού συνεχάρη τους αθλητές και τους αθλητικούς συλλόγους του Δήμου μας για την επιτυχημένη πορεία και τις διακρίσεις τους, τόνισε: “Σήμερα βραβεύουμε το πιο ελπιδοφόρο κομμάτι του Δήμου μας. Παρά τις δύσκολες οικονομικές συνθήκες, οι πολλές και σημαντικές επιτυχίες των αθλητών μας, επιβάλλουν την προσοχή και τη στήριξή μας στα νέα παιδιά που με τη θέληση και το πάθος τους προβάλλουν την περιοχή μας σε μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις εντός και εκτός συνόρων”.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioEU6k0i2i9fMzxX1wdaR9p240lcZVAckrhvHfYKgi5A_c1Pgx8zybh9FUcY_LB3WTrP9OvJSG_VS2I8gLrciyxcOR6-b8JfhC4K3pDSwACJTPv-Em1AI6bj1kWoQWJ2DjztMHQwlTnu4/s640/vraveysi6.jpg)
Δημοσίευση σχολίου
Δημοσίευση σχολίου