Στο πλαίσιο της συντονισμένης προσπάθειας που καταβάλλει η Περιφέρεια Αττικής για τον περιορισμό της διασποράς του κορωνοϊού ολοκληρώθηκε σήμερα η παράδοση 54.000 τεμαχίων ειδών προστασίας (μάσκες, ατομικές και επιτραπέζιες συσκευασίες αντισηπτικού υγρού) στους πέντε Δήμους της Περιφερειακής Ενότητας Πειραιά.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3DJQpI2YPx11TrG4-4gINSCrhO6EmCstYQKnglMdetiSG7o4GvT2FGkYw2oKxvG9onbuFtPq0bofHS46FWK0oTUJ2fDIgN5uU7hZDa3fsXAKLFyvLtLHkz1_KFN8MRuHiqvHpMP0yRsQ/s640/6.jpg)
Στο πλαίσιο αυτό παραδώσαμε σήμερα στους πέντε δήμους της περιοχής μας ικανή ποσότητα μέσων προστασίας προκειμένου να χρησιμοποιηθούν από τους εργαζόμενους.
Θέλω να τονίσω ότι θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια και θα είμαστε συνεχώς στο πλευρό όλων των φορέων της περιοχής μας, συμβάλλοντας όσο μπορούμε στην προστασία των εργαζομένων και των πολιτών».
Δημοσίευση σχολίου
Δημοσίευση σχολίου